Jūsų prekių krepšelis tuščias
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krūtinės raumenys – tikriausiai viena mėgstamiausių treniruoti raumenų grupių tarp kultūrizmo entuziastų ir rodos, kad nėra ką daug apie ją kalbėti...
Didžiausi šiai grupei priskiriami raumenys - didysis krūtinės raumuo (lot. m. pectoralis major) ir mažasis krūtinės raumuo (lot. m. perctoralis minor), esantis po didžiuoju.
Šiame straipsnyje atskleisime, kad ne viskas, kas susiję su krūtinės raumenų lavinimu, yra taip paprasta ir paviršutiniška kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Žemiau pateikiamos vienos iš dažniausiai pasitaikančių klaidų.
Nebūk vienu iš tų, aklai sportuojančių kultūrizmo fanatų, manančių, kad žino viską, nors iš tiesų nežinančių net kaip teisingai paimti štangą! Perskaityk šį straipsnį ir išvenk daugybės klaidų jau dabar!
Pratimas štangos spaudimas gulint ant horizontalaus suolo yra vienas labiausiai paplitusių, dažniausiai atliekamų ir, žinoma, vienas labiausiai mylimų ir vertinamų pratimų. Jis priskiriamas bazinių pratimų šeimai (judesys atliekamas per kelias sąnarines jungtis, šiuo atveju per pečių ir alkūnės sąnarius) ir yra išties puikus pratimas tiek raumenų apimčių, tiek jėgos vystymui.
Tikriausiai vienas dažniausių klausimų tarp sportuojančių yra “kiek paspaudi su štanga?”, kaip ir įprotis pradėti savaitę ar bent jau krūtinės raumenų lavinimo programą nuo štangos spaudimo. Netgi įprasta vertinti sportuojančiojo jėgą, treniruotumą pagal maksimalų rezultatą šiame pratime. Ar ne tiesa?
Žinoma (pasikartosiu), šis pratimas išties puikus tiek krūtinės raumenų vystymui, tiek jėgos lavinimui, tačiau atliekamas per dažnai ir neteisingai (atliekama per mažai kartojimų su maksimaliais svoriais, atliekamas per dažnai) gali sukelti rimtų problemų ne tik sportininko išvaizdai (apatinė krūtinės dalis per stipriai išvystyta lyginant su viršutine), bet ir sveikatai. Keliant maksimalius svorius ir dažnai nemokant to daryti teisingai, rizikuojama traumuoti riešų, alkūnių ir pečių sąnarius.
Norint to išvengti siūlome:
Viena dažniausiai pasitaikančių krūtinės raumenų treniruotės klaidų – nepakankamas krūtinės viršutinės dalies raumenų treniravimas. Dažnas iš mūsų krūtinės treniruotę pradeda nuo štangos spaudimo ant horizontalaus suolo, o tik po jo ar dar vieno kito pratimo horizontalioje padėtyje seka pratimai skirti krūtinės viršutinės dalies raumenims. Būtent pagrinde dėl per didelio dėmesio apatinei daliai, daugelio sportininkų krūtinės viršutinėje dalyje (maždaug ties krūtinkaulio viduriu) matoma “duobė”. Kadangi krūtinės viršutinės dalies raumenys ir taip yra antomiškai plonesni ir mažiau masyvūs, tikrai reikėtų daugiau dėmesio skirti būtent jiems, nebijant, kad ši dalis pradės dominuoti ar pralenks apatinės dalies raumenis.
Norint to išvengti siūlome:
Kaip tikrai didelė dalis kultūristų įpratę krūtinės raumenų treniruotę pradėti nuo štangos spaudimo ant horizontalaus suolo, taip ir nemažai sportuojančiųjų yra įpratę sportuoti vien su treniruokliais. Šiuolaikiniai sporto klubai prigrūsti įvairiausių patogių treniruoklių, skirtų apkrauti krūtinės raumenis įvairias kampais. Tad rodos būtų tiesiog nepadoru jų neišbandyti.
Deja, norint kuo labiau išlavinti krūtinės raumenis yra būtina atlikti pratimus su laisvais svoriais (štangos, ganteliai) ir nėra būtini įmantriausi treniruokliai. Žinoma, nėra blogai paįvairinti treniruočių rėžimą treniruokliais, tačiau žiūrėkite, kad tai netaptu įpročiu.
Norint to išvengti siūlome:
Tikriausiai visi žinome posakį, kad medalis turi dvi puses. Šį posakį galime pritaikyti ir pratimams su laisvais svoriais (baziniams pratimams). Nepaisant to, kad šie pratimai yra būtini siekiant maksimalaus krūtinės raumenų jėgos ir apimties išvystymo, tačiau kartu didelis krūvis tenka pagalbiniams raumenims. Pavyzdžiui atliekant atsispaudimus lygiagretėse didelis krūvis tenka trigalviui žasto raumeniui (tricepsams), atliekant plėšimą didelis krūvis tenka pečių bei tricepsų raumenims, o kartu sumažėja apkrova krūtinei. Dažnas netgi jaučia didesnį pagalbinių raumenų apkrovimą ir nuovargį.
Norint to išvengti siūlome:
Maksimalių svorių kėlimas ir maksimali apkrova raumenims toli gražu nėra tapačios sąvokos. Teisybė, keldami didžiulius svorius dažnai patiriame pasitenkinimą ir kartu galvojame, kad tai tikrai naudinga siekiant padidinti raumenų apimtis. Deja Jūs tikrai klystate. Kuo didesnį svorį keliame, tuo daugiau į darbą įsijungia pagalbiniai raumenys. Krūtinės raumenų treniruotės atveju tai bus tricepsų ir pečių priekinės dalies raumenys.
Norėdami maksimaliai apkrauti krūtinės raumenis privalome įsisavinti, kad reikia stengtis kuo labiau apkrauti būntent šiuos raumenis, kuo geriau juos pajusti, kuo labiau susikoncentruoti į krūtinės raumenų darbą, o ne į kuo didesnio svorio kėlimą ir taip atitolinti progresą, kurio būtent Jūs ir siekiate.
Norint to išvengti siūlome:
Apibendrinimas
Be raštiško leidimo cituoti, publikuoti ir kitaip viešai skelbti projekte fitsport.lt publikuojamą informaciją griežtai draudžiama.