Jūsų prekių krepšelis tuščias
Pečių raumenys yra deltos formos (dėl formos ir yra kilęs pavadinimas) sudaryti iš priekinės, vidurinės ir galinės dalies, kurių kiekviena atlieka skirtingą funkciją ir yra vienodai svarbios tiek estetiniam vaizdui, tiek ir pečių funkcijai.
Šis straipsnis skirtas kiekvienam, kuris ar kuri nori saugiai ir teisingai lavinti pečių raumenis. Didelis dėmesys šios raumenų grupės lavinimui turi būti skirtas ir dėl to, kad pečiai – viena dažniausiai traumuojamų raumenų grupių sporto pasaulyje. Tai didžiąja dalimi lemia didelė judesių per peties sąnarį amplitudė (kurkas didesnė amplitude nei per dauguma kitų sąnarinių jungčių, pvz., per alkūnės ar kelio sąnarį) bei didelė apkrova įvairaus fizinio krūvio metu.
Taigi, įdėmiai perskaitykite ir įsisamoninkite žemiau pateiktas pastabas ir treniruokitės teisingai siekdami makslimalių rezultatų!
Deltų priekiniei daliai tenka didžiausias krūvis tiek visuose spaudimo judesiuose atliekant pratimus pečiams, tiek ir pratimų tricepsams bei krūtinei metu. Tad jeigu dar ir pečių treniruotės dieną Jūs atliekate vieną ar net kelis pratimus skirtus būtent priekinės pečių dalies raumenims (pvz., mostai su svarmenimis į priekį), ženkliai padidėja pečių pertreniravimo tikimybė.
Ypač būkite atsargūs ir neperdozuokite krūvio deltinių raumenų priekinei daliai jeigu pečių treniruotę sujungiate kartu su tricepsų ar krūtinės raumenų treniruotėmis.
Jeigu prieš atliekant pečių lavinimo programą jau įveikėte krūtinės treniruotę, suskaičiuokite kiek spaudimo bei atsispaudimų serijų atlikote. Jeigu suma siekia ar viršija 8 serijas, nedarykite daugiau 4 serijų spaudimo pečiams ar mostų į priekį, nes tiesiog to bus per daug!
Netreniruokite krūtinės raumenų sekančią dieną po pečių ar tricepsų treniruotės ir atvirkščiai. Idealu būtų duoti pailsėti tris dienas (pvz., pirmadienį - krūtinė, trečiadienį – pečiai ir pan.).
Svarmenų spaudimas ar štangos spaudimas leidžiant ją už sprando labiau apkrauna pečių vidurinę dalį. Tad jeigu jaučiate, kad priekiniai pečių raumenys dominuoja ar tiesiog gali būti pertreniruojami, daugiau dėmesio skirkite šiems ar panašiems pratimams.
Mažiausias krūvis įvairių pratimų metu tenka vidurinei pečių daliai, kuri būtent ir yra atsakinga už jūsų plotį. O per plačiu būti tiesiog neįmanoma, bent taip teigia absoliuti dauguma kultūristų. Todėl skirkite didelį dėmesį būtent šios dalies vystymui.
Priešingai negu priekinės dalies, galinės dalies pečių raumenys dažnai apkraunami per mažai. Nors ši raumenų grupė apkraunama ir nugaros raumenynui skirtų pratimų metu, tačiau jeigu pastarieji atliekami taisyklingai, krūvis deltų galui tikrai minimalus.
Atkreipkite dėmesį, kad dauguma kultūrsitų pratimus skirtus galinei deltai atlieka treniruotės pabaigoje. Argi tai nekeista, ypač matant, kad daugumai būtent ir trūksta užpakalinės pečių dalies raumenų?
Dažnai pasitaikanti klaida atliekant mostus į šalis, kai sportininkas viso kūno pastangomis stengiasi kuo greičiau pakelti svorį ir tada greitai jį numesti. Suvokite, kad pečių raumenys yra nedideli ir norint juos izoliuoti reikia pasirinkti tokį svorį, kad būtų kuo mažesnis pagalbinių raumenų ir viso kūno indėlis į pratimo atlikimą ir dirbtų tik pečių raumenys. Nebijokite pripažinti, kad ligšiolinis darbinis svoris buvo per sunkus. Didžiuokitės atlikdami pratimą teisingai ir gaudami maksimalią naudą iš to.
Ši klaida artimai susijusi su trečiame punkte paminėta. Dažnas sportininkas labiau kocnentruojasi į tai kaip betkokiu būdu pakelti kuo sunkesnį svorį, o ne į tai, kaip maksimaliai apkrauti raumenis ir stimuliuoti jų augimą.
Visi žinome, kad laisvi svoriai (hanteliai, štangos) yra kurkas efektyvesnis pasirinkimas siekiant maksimalaus raumenų masės ir jėgos prieaugio lyginant su treniruokliais. Maksimaliam pečių išdirbimui ir augimo stimuliavimui laisvų svorių per akis ir tikrai nėra ko žvalgytis į treniruoklius, tačiau būtina pratimų įvairovė. Nuolatos tie patys pratimai atliekami tuo pačių intensyvumu gali privesti prie progreso nebebuvimo – plato.
Be raštiško leidimo cituoti, publikuoti ir kitaip viešai skelbti projekte fitsport.lt publikuojamą informaciją griežtai draudžiama