Jūsų prekių krepšelis tuščias
Maisto papildai tapo sportuojančių bei aktyviai gyvenančių žmonių kasdieninės rutinos dalimi. Dauguma intensyviai sportuojančių maisto papildus laiko būtinu tinkamo atsistatymo po sunkių treniruočių, geresnio rezultato siekio, ar tiesiog geresnės savijautos atributu.Taip, maisto papildai tikrai veikia ir gali padėti pasiekti rezultatą greičiau nesvarbu ar norite priaugti raumeninės masės, ar sulieknėti, bėgti greičiau ar šokti aukščiau,... Tačiau labai svarbu teisingai pasirinkti būtent tuos papildus, kurie tikrai reikalingi tuo metu.
Šiame straipsnyje aptarsiu pagrindines ir dažniausiai pasitaikančias klaidas renkantis ir vartojant maisto papildus. Perskaityk ir būk tikras, kad nesi vienas klystančių!
Maisto papildas – koncentruotas aktyvių medžiagų, atliekančių skirtingas funkcijas, kompleksas padedantis papildyti įprastinę dienos mitybą, bet jos nepakeičiantis
Dažnai vartojantys maisto papildus tikisi, kad viena piliulė ar kaušelis baltyminio kokteilio ar „gainerio“ padės viską pakeisti akimirksniu ir padarys tai, ko nepavyko pasiekti savo valios pastangomis per ilgus metus. To nebus! Mityba visada yra pirmoje vietoje!
Suderintas mitybos planas + maisto papildai = dvigubai geresnis rezultatas per trumpesnį laiką! Net šimtai išleistų, sunkiai uždirbtų Jūsų pinigų maisto papildams neatstos rezultatų, kuriuos pasiektumėte racionaliai susitvtarkę mitybos planą. O tada jau galima ir kalbėti apie maisto papildų pasirinkimą. Nežinote nuo ko pradėti? Skaitykite čia.
Gali atrodyti kvailai, bet žmonės tikrai labai dažnai nežino kodėl vartoja vieną ar kitą maisto papildą. Dažnas pasiduoda “bandos jausmui“ ir išssirenka tuos produktus, kurie yra populiarūs tuo metu, ar kurios vartoja draugai, pažįstami. Tikrai dažnas atvejis kai perkantis papildus žmogus netikėtai paklaustas, kodėl jis išsirinko būtent vieną ar kitą produktą, negali atsakyti nei kodėl pasirinko būtent šį papildą nei ko iš jo tikisi. Todėl prieš įsigydami bet kurį maisto papildą įsitikinkite kodėl būtent jo Jums reikia ir ar tikrai reikia dabar. Visų pirma, turite žinoti kam Jums reikia maisto papildų (norite sulieknėti, priaugti raueninės masės, o gal skauda sąnarius ar prastai miegate ir t.t.) ir nepatingėkite paieškoti informacijos internete, pasikonsultuoti su sporto treneriu ar bent jau labiau šioje srityje patyrusiu draugu.
Visi suprantame, kad kokybė kainuoja ir kad geras daiktas, kas tai bebūtų, niekada nebus pigus, nes tiesiog neįmanoma pagaminti pigiai ir labai gerai. Dažniausiai būna viena arba kita. Žinoma, niekada nesinori mokėti tik už produkto gamintojo vardą, nes dažnai geriausiai parduodami ne geriausi, aukščiausios kokybės produktai, o tie, kurių reklaminė kompanija ir visa marketingo strategija pasiteisina labiausiai. Iškyla natūralus klausimas, kaip išsirinkti geriausią? Atsakymas paprastas, norėdami įsigyti optimaliausią variantą privalome išmokti analizuoti produkto sudėtį bei kartu, prieš perkant, pasidomėti vartojusiųjų atsiliepimais ir tik susidarius tvirtą nuomonę pirkti.
Manau būsiu teisus sakydamas, kad daugiausiai darbų padarome kai juos būname susiplanavę iš anksto, geriausi sportiniai rezultatai pasiekiami sportuojant turint planą ir viziją (ką norime pasiekti) priešakyje. Dažnas pamatęs papildą parduotuvės lentynoje jį perka dėl tik dabar taikomos geros akcijinės kainos, nors jo jam visai nereikia. Tad prieš įsigyjant maisto papildus įsitikinkite, kad juos renkatės tinkamu laiku bei planuokite papildų vartojimą kaip ir planuojate savo treniruotes!
Dar vienas pasitaikantis pinigų švaistymo būdas, kai dėka ankščiau išvardytų klaidų, papildas yra, tiesiogine ta žodžio prasme, paliekamas likimo valiai ir nevartojamas. Dažnas pabando, paragauja ir nesulaukęs greito poveikio numeta papildą kur nors į kampą. Mielieji, suvokite, kad geri dalykai ateina lėtai ir yra daugelio aplinkybių (pvz.: sportuojant mitybos rėžimas, poilsio ir treniruočių rėžimas ir t.t.) rezultatas. Tad nesulaukę greito rezultato nepasiduokite ir siekite tikslo kantriai ir ryžtingai.
Maisto papildų poveikis geriausiai jaučiamas kai jie vartojami reguliariai, tuo pačiu dienos metu – laikantis režimo. Jeigu vienąkart pamiršite ir neišgersite papildo tai nėra problema, bet jeigu sykį suvartosite ryte, kitąkart vakare, trečiąkart pamiršite ir t.t. – nesitikėkite norimo rezultato. Tokiu atveju turėtų padėti maisto papildų vartojimo planelis. Tiesiog susirašykite ant lapo popieriaus kokį papildą ir kada reikia išgerti ir pasidėkite gerai matomoje vietoje namuose. Išgėrę pažymėkite. Tai turėtų Jums priminti kada ir ką pamiršote išgerti.
Dauguma maisto papildų turi vartojimo laiką paros bėgyje, kuris dažnai susietas su treniruotėmis. Pvz.: energetinių papildų vartojimas vakare, prieš miegą gali sukelti nemigą, baltyminio kokteilio vartojimas po sočių, didelį kiekį baltymų turinčių pietų bus mažai naudingas ir t.t. Skaitykite kas parašyta etiketėje, domėkitės ir tikrai išvengsite šios klaidos.
Paprastai išspausti maksimalią naudą iš vieno ar kito maisto papildo reikia jį vartoti rekomenduojamais, moksliškai pagrįstais kiekiais, o ne taip kaip šauna į galvą. Todėl nepatingėkite bent jau perskaityti tai kas parašyta ant etiketės, pasieškoti internete.
Maksimalus rezultatas = stipriausi produktai, didžiausi kiekiai. Dažnas klausia, koks vienos ar kitos kategorijos produktas yra stipriausias. Natūralu, kad visi nori pamatyti norimą rezultatą kuo greičiau, tačiau tikrai nėra būtina iškart pulti vartoti stipriausius produktus ir/arba didžiausiais kiekiais. Ypač tai galioja prieštreniruotiniams, vadinamiesiems NO produktams, nors NO (azoto oksidas) kategorijai retą kurį galėtume priskirti. Dauguma šios kategorijos produktų pagrįsti trumpalaikiu poveikiu, sukeliamu neurostimuliatorių pagalba, kurie leidžia sportuoti virš galimybių ribų, nejausti nuovargio, tačiau pasibaigus jų poveikiui jaučiamės išsekę ir pervargę. Tad nepiktnaudžiaukime ir viskas bus gerai.
Parengė Vytautas Sukockas